2.type='image/vnd.microsoft.icon'/> PIECYKI, GRZEJNIKI - SPOSÓB NA OGRZEWANIE: SKŁADOWANIE DREWNA NA OPAŁ

środa, 7 lipca 2010

SKŁADOWANIE DREWNA NA OPAŁ

Drewno kominkowe lub opałowe możemy składować pod wiatami, w szopach, drewutniach, czy piwnicach.
Często można spotkac przedłużenie dachu, czyli okap pod którym równiez składuje się drewno.
Należy pamiętać o tym, żeby drewno ochronić przed deszczem, czy śniegiem. Zdolny majsterkowicz bez problemu skonstruuje samodzielnie wiatę lub  szopkę na opał. W marketach, bądź  nawet w internecie znaleźć można gotowe konstrukcje do wykonania drewutni, czy wiaty. Aby drewno miało najlepsze właściwości powinno być najpierw ''sezonowane'' , czyli zależnie od gatunku drewna i pory w której drewno było ścinane przyjmuje się średni czas suszenia 2-3 lata.
Drewno skałdowane powinno mieć odpowiednią wentylację oraz zapewnioną ochronę przed deszczem i śniegiem. Bardzo dobrze gdy drewno jest wystawione na działanie promieni słonecznych. W trakcie suszenia drewno można przekładać na zasadzie- suche drewno na dół, mokre na górę. W ten sposób osiągniemy szybszy efekt.
Pomiędzy elementami suszonymi powinno się układać małe drewienka lub tak zwane kliny, które oddzielają od siebie drewno a tym samym zwiększają przepływ powietrza i parowanie wody a tym samym zapobiegają powstawaniu plesni.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz