2.type='image/vnd.microsoft.icon'/> PIECYKI, GRZEJNIKI - SPOSÓB NA OGRZEWANIE: GRZEJNIKI KANAŁOWE

środa, 7 lipca 2010

GRZEJNIKI KANAŁOWE

Grzejniki kanałowe - estetycznie i dyskretnie

Grzejniki kanałowe to nowoczesny i estetyczny sposób na ciepło w domu. Systemy ogrzewania podłogowego to doskonała alternatywa dla typowych grzejników. Grzejniki dają ciepło o znakomitych parametrach i w znacznie niższej cenie.


Grzejniki kanałowe stanowią elementy grzejne, które umieszcza się w wykonanych w podłodze kanałach. Montuje się je przede wszystkim wzdłuż przeszklonych ścian, najlepiej na całej ich długości. Grzejniki kanałowe minimalizują straty ciepła spowodowane dużą powierzchnią szyby oraz zapobiegają parowaniu okien. Grzejnik od góry zabezpieczony jest poprzeczną lub podłużną kratką maskującą. Zależnie od szerokości i głębokości kanału oraz mocy zastosowanego elementu grzejnego, może mieć różną wydajność cieplną. Umieszczenie takich grzejników trzeba planować już od samego początku, ze względu na konieczność wykonania kanałów. Grzejniki kanałowe świetnie sprawdzają się również jako ogrzewanie wspomagające. Są łatwe w montażu i konserwacji.

Grzejniki kanałowe mają jedną, bardzo ważną zaletę - zapewniają równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Przy używaniu tego typu grzejników mamy komfortową temperaturę na wysokości stóp i głowy. Grzejniki kanałowe wymagają większych nakładów inwestycyjnych, natomiast później koszty eksploatacyjne są minimalne, co pozwala na znaczne oszczędności. Grzejniki zapewniają niezwykły komfort użytkowania - obsługa ogranicza się do nastawienia regulatora temperatury. Dodatkowo ukryty pod posadzką system pozwala na dowolną aranżację wnętrza. Grzejniki kanałowe to dyskretne ogrzewanie najwyższej jakości. Ponadto opierają się na energii przyjaznej środowisku, a ekologiczność w dzisiejszych czasach to ważny atut.

Grzejniki kanałowe działają na prostej zasadzie. Element grzewczy podłączony jest do instalacji centralnego ogrzewania, z którego wraz z wodą zabierane jest ciepło. Następnie jest ono oddawane do pomieszczenia. Grzejniki kanałowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego wnętrza. Sprawdzają się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w biurach, przedsiębiorstwach oraz budynkach użyteczności publicznej.


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz