2.type='image/vnd.microsoft.icon'/> PIECYKI, GRZEJNIKI - SPOSÓB NA OGRZEWANIE: OGRZEWANIE GARAŻU, WARSZTATU

wtorek, 6 lipca 2010

OGRZEWANIE GARAŻU, WARSZTATU

Często zadajemy sobie pytanie jak ogrzać garaż tanim i prostym sposobem ?
Nie w każdym pomieszczeniu mamy dostęp do prądu dlatego chcę zaproponować bardzo fajne rozwiązanie, które jest łatwe w instalacji oraz tanie !

Piecyk szamotowy, np ten który proponuje sklep internetowy www.asos.pl
Piecyk szamotowy ma w środku wbudowane cegły szamotowe, dzięki którym po nagrzaniu ciepło utrzymuje się przez długi czas.


Piecyk żeliwny koza


Piecyk cyganek
Wygląda bardzo estetycznie i szybko się nagrzewa a do podłączenia wystarczy rura dymna i wyprowadzenie na zewnątrz.Piecyk na butle z gazem propan-butan
Bardzo wygodne rozwiązanie, praktycznie bezobsługowe. Piecyk gazowy wystarczy tylko włączyć. Jednak ważna jest również wentylacja ! Jest łatwy w transporcie i daje szybkie efekty cieplne.
 Piec trociniak
Piec trocinowy stosuje się w pomieszczeniach gdzie ludzie przebywają ''czasowo''.Wykonany jest z blachy stalowej a trzon pieca ma  kształt walca.Dopływ powietrza reguluje się za pomocą drzwiczek , które znajdują się na dole trzonu.Należy pamiętać, że pierwsze ustawienie i podłączenie takiego pieca powinno być wykonane przez wykfalifikowaną osobę. Piec trociniak należy ustawić na podłożu betonowym, ceramicznym lub blaszanym oraz w bezpiecznej odległości od przedmiotów drewnianych, mebli i ścian oraz przedmiotów łatwopalnych.
 Podłączenie do przewodów kominowych wykonuje się bezpośrednio za pomocą rur dymnych a w przypadku połączenia ze sobą dwóch lub kilku rur należy pamiętać o szczelności połączeń.
Nie można spalać w tym piecu tworzyw sztucznych ani węgla, gdyż piec przystosowany jest do spalania trocin drzewnych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz