2.type='image/vnd.microsoft.icon'/> PIECYKI, GRZEJNIKI - SPOSÓB NA OGRZEWANIE: CO TO JEST OGRZEWANIE ?

wtorek, 29 czerwca 2010

CO TO JEST OGRZEWANIE ?

Ogrzewanie – proces dostarczania energii termicznej do ciała, pomieszczenia, w celu podniesienia lub utrzymania jego temperatury.

Ogrzewanie jest szeroko rozumianym pojęciem, związanym z zapewnieniem odpowiednich warunków temperaturowych, zależnie od charakteru pomieszczenia i z uwzględnieniem zmian potrzeb klimatycznych w różnych okresach (czasowych lub funkcjonalnych).

Ciepło można dostarczyć do pomieszczenia na wiele sposobów jednak wymaga to kilku uwarunkowań takich jak rodzaj pomieszczenia (np. pokój dzienny, garaż, łazienka), czas przebywania w nim ludzi (np. cała noc, chwilowo), możliwości techniczne (czyli dostępne źródła energii) i uwarunkowania finansowe.
Ze względu na źródło ciepła ogrzewanie możemy podzielić na  elektryczne, gazowe, olejowe, słoneczne. Możemy spalać węgiel, koks, drewno, odpady drewniane, specjalnie hodowaną wiklinę, słomę czy też tłuszcz wielorybi którego raczej w Polsce się nie stosuje.Dla osób mieszkających na wsi, czy planujących tam budowę dobrym rozwiązaniem będzie kocioł na słomę lub na odpady drewna, czy trocin np.trociniak

Ogrzewanie również można podzielić w zależności od tego co nam grzeje : podłoga, grzejniki na ścianie, ciepłe powietrze czy coś innego.
I możemy rozróżnić ogrzewanie centralne oraz miejscowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz